ILMOITTAUDU VAUVOJEN JA TAAPEROIDEN VÄRIKYLPYYN

4.1.2024

Tervetuloa perheen pienimpien kanssa Kuvikseen! ❤️
Vauvojen ja taaperoiden ryhmät alkavat 5.3. ja kokoontuvat viisi kertaa.
Lisätietoja ryhmän ohjaajalta: taija@villatalvik.fi sekä @villatalvik

Ajankohtaista

ELLI ON IRTI su 17.3.

Laita kalenteriin 17.3.! Silloin Elli pääsee irti, ja esittelee osaamistaan koko kylälle. Lyseon, Kuviksen, Musiikkiopiston ja Wahren-opiston opettajat ovat yhteistyössä koonneet taide-elämyksen musiikista, kuvista, runoista, muodista ja muotoilusta - omasta...

PEPPI JA KAVERIT -näyttely

Forssan kuvataidekoululaisten Peppi Pitkätossu -aiheisia töitä Forssan teatterilla 3.2. -29.3. Näyttelyyn pääset tutustumaan teatterin aukioloaikoina. Näyttely tehdään yhteistyössä Forssan teatterin kanssa.  

SCIENCE ON STAGE festival Turku2024

Kuvataidekoulun projekti " Paperi, sivellin ja värit suoraan luonnosta"  on valittu Science on Stage 2024 festareille, mitkä tällä kertaa pidetään Suomen Turussa 12.-15.8.2024. Lisätietoa festareista https://www.science-on-stage.eu/science-stage-festival-2024isätietoa...

Taide- ja koulutuskeskus Ellin ensimmäinen lukuvuosi alkaa

Taide- ja koulutuskeskus Elli perustettiin viime keväänä, eli nyt on alkamassa ensimmäinen yhteinen lukuvuotemme. Ellin tarkoituksena on kehittää uudenlaisia yhteistyön muotoja oppimisen ja opettamisen iloksi ja hyödyksi. Olemme siis uuden ja mielenkiintoisen äärellä!...

KUVATAIDEKOULUUN VOI ILMOITTAUTUA MYÖS KESKEN LUKUKAUDEN!

KUVATAIDEKOULUUN VOI ILMOITTAUTUA MYÖS KESKEN LUKUKAUDEN. Mukaan pääsee, mikäli ryhmässä vaan on tilaa. Ensimmäiset ryhmät ovat jo vauva- ja taaperoikäisille. Varsinaista kuvataiteen laajaa perusopetusta järjestetään 4-20 vuotiaille lapsille ja nuorille. Kuviksen voi...