Kirkko ennen ja nyt -näyttely

13.3.2023

Kuvataidekoulun oppilastöitä sulassa suvussa historiallisten esineiden kanssa Seurakunta 600 vuotta – Kirkko ennen ja nyt näyttelyssä Tammelan seurakuntatalolla 30.4. asti

Ajankohtaista

Forssa 100v musiikkinäytelmä

Forssa 100v musiikkinäytelmän lipunvaraus on avattu osoitteessa ideaticket.fi/pieniteatteri OPH:n tukemaan, taiteen perusopetusryhmien yhteiseen voimannäytteeseen on vapaa pääsy! Paikkoja rajoitetusti, joten nappaa omat lippusi pian! Esitykset ke 19.4. klo19 ja pe...

KESÄKUVIS TULEE TAAS!

KESÄKUVIS TULEE TAAS!! Kesäkuvis on tarkoitettu   4-10-vuotiaille lapsille. 4-6 - sekä 7-10-vuotiaille lapsille on oma ryhmänsä. Kesäkuvis kokoontuu arkisin siten, että nuoremmat kokoontuvat klo 10-12 ja vanhemmat klo 10-14 välisenä aikana. Päivän aikana piirretään,...

Koruryhmän Forssa100 juhlavuoden korvakorut tulevat myyntiin.

Forssa juhlii tänä vuonna 100-vuotis synttäreitä. Koruryhmän oppilaat suunnittelivat ja toteuttivat piensarjoina hienoja korvakoruja Forssaa kunnioittaen ja kierrätysmateriaaleja hyödyntäen. Koruissa on esim. käytetty kangaskuoseja, murresanoja sekä Forssan...