ROINAN UUSI ELÄMÄ -haastekilpailu

30.8.2023

Kuvataidekoulu haastaa kaikki Forssan koulut!

Kierrätysjätteet, vanhat vaatteet, pakkausmateriaalit, rikkinäiset
tavarat… Loihdi ne uuteen loistoon! Voit tehdä taidetta, käyttöesineen,
korun, lelun, patsaan, taulun, mitä vain keksit. Hienoimmat teokset ja
parhaimmat ideat palkitaan!

Lisätiedot julisteesta.

Ajankohtaista

Taide- ja koulutuskeskus Ellin ensimmäinen lukuvuosi alkaa

Taide- ja koulutuskeskus Elli perustettiin viime keväänä, eli nyt on alkamassa ensimmäinen yhteinen lukuvuotemme. Ellin tarkoituksena on kehittää uudenlaisia yhteistyön muotoja oppimisen ja opettamisen iloksi ja hyödyksi. Olemme siis uuden ja mielenkiintoisen äärellä!...

Vielä ehdit ilmoittautua kuvataidekouluun!

KUVATAIDEKOULUN OPETUS ALKAA VIIKOLLA 33, eli 14.8.alkaen. Ehdit siis vielä ilmoittautua ja aloittaa uuden mukavan harrastuksen! Mukaan pääsee, mikäli ryhmässä vaan on tilaa. Ensimmäiset ryhmät ovat jo vauva- ja taaperoikäisille. Varsinaista kuvataiteen laajaa...