KESÄKUVIS TULEE TAAS!!!

21.3.2024

Kesäkuvis on tarkoitettu   4-10-vuotiaille lapsille. 4-6 – sekä 7-10-vuotiaille lapsille on oma ryhmänsä.
Kesäkuvis kokoontuu arkisin siten, että nuoremmat kokoontuvat
klo 10-12 ja vanhemmat klo 10-14 välisenä aikana. HUOM! Mukaan voi tulla muutkin kuin forssalaiset lapset.

Päivän aikana piirretään, maalataan, muotoillaan, leikitään ja jne.
Varaa myös omat eväät ja vaatteet, mitkä saavat likaantua.

Oppilaita nuorten ohjaamille kuvataidekursseille otetaan 10 kpl/vko ilmoittautumisjärjestyksessä.
Kurssiajat: 3.-7.6., 10.-14.6, 17.-20.6. ja 24.-28.6.

Ilmoittaudu osoitteessa https://www.kuntapalvelut.fi/forssaktk/

Kurssimaksu 25€ tai 35 €/vko laskutetaan ennen kesäkuviksen alkua.
Tiedustelut: puh. 050-564 0055 tai teija.lauronen@forssa.fi

Ajankohtaista

UUSIEN OPPILAIDEN HAKUAIKA ON 15.4.-31.5.

Aloita kuvataideharrastus Forssan kuvataidekoulussa! Se ei ole koskaan liian myöhäistä eikä liian aikaista! - Annamme laajaa taiteenperusopetusta 5-20 vuotiaille ja räätälöityjä ryhmiä kaikenikäisille vauvoista aikuisiin - Meillä on monipuolista ja laadukasta...

TIEDE-TAIDELEIRIT 7-12 -vuotiaille

Tänä kesänä luonto näkyy ja tuntuu Tiede-taideleirillä! Nelipäiväisen leiriviikon aikana yhdistämme luonnon ja tieteet osaksi taidetyöskentelyä. Leirillä teemme monipuolisia kokeiluja/testejä ja luontoaiheisia teoksia tiede-twistillä, sekä otamme lähiluonnon haltuun....

SCIENCE ON STAGE festival Turku2024

Kuvataidekoulun projekti " Paperi, sivellin ja värit suoraan luonnosta"  on valittu Science on Stage 2024 festareille, mitkä tällä kertaa pidetään Suomen Turussa 12.-15.8.2024. Lisätietoa festareista https://www.science-on-stage.eu/science-stage-festival-2024isätietoa...

Taide- ja koulutuskeskus Ellin ensimmäinen lukuvuosi alkaa

Taide- ja koulutuskeskus Elli perustettiin viime keväänä, eli nyt on alkamassa ensimmäinen yhteinen lukuvuotemme. Ellin tarkoituksena on kehittää uudenlaisia yhteistyön muotoja oppimisen ja opettamisen iloksi ja hyödyksi. Olemme siis uuden ja mielenkiintoisen äärellä!...

KUVATAIDEKOULUUN VOI ILMOITTAUTUA MYÖS KESKEN LUKUKAUDEN!

KUVATAIDEKOULUUN VOI ILMOITTAUTUA MYÖS KESKEN LUKUKAUDEN. Mukaan pääsee, mikäli ryhmässä vaan on tilaa. Ensimmäiset ryhmät ovat jo vauva- ja taaperoikäisille. Varsinaista kuvataiteen laajaa perusopetusta järjestetään 4-20 vuotiaille lapsille ja nuorille. Kuviksen voi...