Vielä ehdit ilmoittautua kuvataidekouluun!

3.8.2023

KUVATAIDEKOULUN OPETUS ALKAA VIIKOLLA 33, eli 14.8.alkaen.

Ehdit siis vielä ilmoittautua ja aloittaa uuden mukavan harrastuksen! Mukaan pääsee, mikäli ryhmässä vaan on tilaa.

Ensimmäiset ryhmät ovat jo vauva- ja taaperoikäisille. Varsinaista kuvataiteen laajaa perusopetusta järjestetään 4-20 vuotiaille lapsille ja nuorille. Kuviksen voi aloittaa myös aikuisena, vaikka ilman minkäänlaista taustaa kuvataiteista. Tutustu lukujärjestykseen https://forssankuvataidekoulu.fi/lukujarjestys/

Kaikkien ryhmien opetussisällöt on suunniteltu ottaen huomioon oppijan ikä ja kehitysvaihe. Lapsi tai nuorikin voi siis hypätä kuvispolulle missä iässä tahansa. Välivuosistakaan ei ole haittaa, harrastuksen voi aina aloittaa uudestaan. TERVETULOA SIIS KUVIKSEEN!

Lisätietoa teija.lauronen@forssa.fi ja https://forssankuvataidekoulu.fi/ilmoittautuminen/

 

Ajankohtaista

ROINAN UUSI ELÄMÄ -haastekilpailu

Kuvataidekoulu haastaa kaikki Forssan koulut! Kierrätysjätteet, vanhat vaatteet, pakkausmateriaalit, rikkinäiset tavarat... Loihdi ne uuteen loistoon! Voit tehdä taidetta, käyttöesineen, korun, lelun, patsaan, taulun, mitä vain keksit. Hienoimmat teokset ja parhaimmat...

Taide- ja koulutuskeskus Ellin ensimmäinen lukuvuosi alkaa

Taide- ja koulutuskeskus Elli perustettiin viime keväänä, eli nyt on alkamassa ensimmäinen yhteinen lukuvuotemme. Ellin tarkoituksena on kehittää uudenlaisia yhteistyön muotoja oppimisen ja opettamisen iloksi ja hyödyksi. Olemme siis uuden ja mielenkiintoisen äärellä!...