Taide- ja koulutuskeskus Ellin ensimmäinen lukuvuosi alkaa

3.8.2023

Taide- ja koulutuskeskus Elli perustettiin viime keväänä, eli nyt on alkamassa ensimmäinen yhteinen lukuvuotemme. Ellin tarkoituksena on kehittää uudenlaisia yhteistyön muotoja oppimisen ja opettamisen iloksi ja hyödyksi. Olemme siis uuden ja mielenkiintoisen äärellä!

Taide- ja koulutuskeskus Elli yhdistää Forssassa Wahren-opiston (kansalaisopisto: vapaa sivistystyö ja taiteen perusopetus), Lounais-Hämeen Musiikkiopiston (taiteen perusopetus), Forssan kuvataidekoulun (taiteen perusopetus) ja Forssan yhteislyseon (lukiokoulutus) tarjoamaan parasta mahdollista koulutusta yli oppilaitosten rajojen.

Tutustu https://ellikeskus.fi/

Ajankohtaista

ROINAN UUSI ELÄMÄ -haastekilpailu

Kuvataidekoulu haastaa kaikki Forssan koulut! Kierrätysjätteet, vanhat vaatteet, pakkausmateriaalit, rikkinäiset tavarat... Loihdi ne uuteen loistoon! Voit tehdä taidetta, käyttöesineen, korun, lelun, patsaan, taulun, mitä vain keksit. Hienoimmat teokset ja parhaimmat...

Vielä ehdit ilmoittautua kuvataidekouluun!

KUVATAIDEKOULUN OPETUS ALKAA VIIKOLLA 33, eli 14.8.alkaen. Ehdit siis vielä ilmoittautua ja aloittaa uuden mukavan harrastuksen! Mukaan pääsee, mikäli ryhmässä vaan on tilaa. Ensimmäiset ryhmät ovat jo vauva- ja taaperoikäisille. Varsinaista kuvataiteen laajaa...