UUSIEN OPPILAIDEN HAKUAIKA ON 15.4.-31.5.

11.4.2024

Aloita kuvataideharrastus Forssan kuvataidekoulussa! Se ei ole koskaan liian myöhäistä eikä liian aikaista!

– Annamme laajaa taiteenperusopetusta 5-20 vuotiaille ja räätälöityjä ryhmiä kaikenikäisille vauvoista aikuisiin
– Meillä on monipuolista ja laadukasta opetusta, opettajamme ovat ammattitaitoisia ja monialaisia luovuuden ja ilmaisun puolestapuhujia
– Ilmapiirimme on innostava ja kannustava, kaikille on tärkeää saada onnistumisen kokemuksia
Ole nopea, vapautuvat paikat täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä!
Nyt kannattaa olla mukana joukossamme, sillä ensi vuosi on kuviksen 40-vuotisjuhlavuosi. Sitä ei voi missata!

Ajankohtaista

TIEDE-TAIDELEIRIT 7-12 -vuotiaille

Tänä kesänä luonto näkyy ja tuntuu Tiede-taideleirillä! Nelipäiväisen leiriviikon aikana yhdistämme luonnon ja tieteet osaksi taidetyöskentelyä. Leirillä teemme monipuolisia kokeiluja/testejä ja luontoaiheisia teoksia tiede-twistillä, sekä otamme lähiluonnon haltuun....

KESÄKUVIS TULEE TAAS!!!

Kesäkuvis on tarkoitettu   4-10-vuotiaille lapsille. 4-6 - sekä 7-10-vuotiaille lapsille on oma ryhmänsä. Kesäkuvis kokoontuu arkisin siten, että nuoremmat kokoontuvat klo 10-12 ja vanhemmat klo 10-14 välisenä aikana. HUOM! Mukaan voi tulla muutkin kuin forssalaiset...

SCIENCE ON STAGE festival Turku2024

Kuvataidekoulun projekti " Paperi, sivellin ja värit suoraan luonnosta"  on valittu Science on Stage 2024 festareille, mitkä tällä kertaa pidetään Suomen Turussa 12.-15.8.2024. Lisätietoa festareista https://www.science-on-stage.eu/science-stage-festival-2024isätietoa...

Taide- ja koulutuskeskus Ellin ensimmäinen lukuvuosi alkaa

Taide- ja koulutuskeskus Elli perustettiin viime keväänä, eli nyt on alkamassa ensimmäinen yhteinen lukuvuotemme. Ellin tarkoituksena on kehittää uudenlaisia yhteistyön muotoja oppimisen ja opettamisen iloksi ja hyödyksi. Olemme siis uuden ja mielenkiintoisen äärellä!...

KUVATAIDEKOULUUN VOI ILMOITTAUTUA MYÖS KESKEN LUKUKAUDEN!

KUVATAIDEKOULUUN VOI ILMOITTAUTUA MYÖS KESKEN LUKUKAUDEN. Mukaan pääsee, mikäli ryhmässä vaan on tilaa. Ensimmäiset ryhmät ovat jo vauva- ja taaperoikäisille. Varsinaista kuvataiteen laajaa perusopetusta järjestetään 4-20 vuotiaille lapsille ja nuorille. Kuviksen voi...